XS
SM
MD
LG
Widerstrahl logo

Widerstrahl

Німецький Дім Київ - ЦНК “Відерштраль”


Адреса:
вул. Володимирська, 37
Київ, 01001

Widerstrahl

Німецький Дім Київ - ЦНК “Відерштраль”

Всеукраїнський семінар – практикум BIZ на тему: «Підготовка викладачів громадських організацій етнічних німців України до роботи на дитячих літніх майданчиках та Всеукраїнському лінгвістичному таборі»

13:51, 23 травня 2023

19.05.- 21.05.2023 року в м. Києві відбувся триденний Всеукраїнський семінар – практикум BIZ, присвячений підготовці викладачів громадських організацій етнічних німців України для роботи на дитячих літніх майданчиках. Ця подія зібрала 25 представників педагогічного середовища (4 – онлайн) з 11 Центрів Зустрічей з усіх куточків країни для спільного обміну знаннями, навичками та найкращими практиками в галузі мовної підготовки дітей.

Перший день семінару був присвячений наступним блокам питань:

"Canva" життя в таборі/на мовному майданчику.

Літературні вечори як традиції для дітей та підлітків під час мовних майданчиків

Референтом цього блоку була Катерина Кохан, мультиплікатор "BIZ-Ukraine" з мовної роботи. Вона поділилася своїм досвідом та кращими практиками в роботі з дітьми. Всі отримали можливість навчитися створювати презентації, інтерактивні дошки та робочі матеріали, які сприятимуть ефективній мовній підготовці учасників літніх майданчиків та лінгвістичних таборів; вивчили методи та підходи для проведення літературних вечорів, які стануть незабутніми та надихаючими для молодих людей.

Референт Дарина Савватєєва, викладач німецької мови  "Німецького дому — Київ", виступила з темою "Музика на заняттях. Реп, як я розвиваю та використовую цей напрям". У рамках цього блоку учасники отримали можливість ознайомитися з методами використання реп-музики в навчальному процесі та розвитку мовних навичок. Дарина Савватєєва поділилася своїм досвідом та показала, як реп-музика може стати ефективним інструментом для зацікавлення та мотивації учнів.

Референт Антоніна Батшеєва, викладач німецької мови  "Німецького дому - Київ", поділилася досвідом закордонних колег щодо проведення мовних майданчиків. Вона представила цікаві приклади та ідеї, які успішно використовуються за кордоном для проведення занять із мовної підготовки.

На другий день семінару  учасники розробляли завдання та зразки відповідей до міжнародних іспитів(письмо та говоріння) для дітей і підлітків рівня А1-B1, які можуть бути застосовані на заняттях та під час проведення літніх мовних майданчиків. Результати роботи ввійдуть у збірку методичних завдань, які згодом будуть переданні усім центрам. Окрім того, всі учасники отримали матеріали для проведення дискусій в рамках мовних клубів для підлітків рівня B1-B2. На завершення учасники були ознайомлені з методичними завданнями на тему "Відомі німці України" та переглянули мультфільми, які будуть використанні для завдань під час проведення літніх мовних майданчиків. Референтом був кандидат філол. наук, доцент Микола Карпік, експерт з мовної роботи BIZ Ukraine, голова екзаменаційного центру ÖSD - Київ, директор Німецько-австрійського освітнього центру.

Третій день семінару був насичений цікавими блоками питань та практичними заняттями, які надихнули учасників на нові ідеї та підходи у мовній підготовці. Зокрема:

Найкращі ігри на знайомство для літніх майданчиків.

Що таке проєкт на уроці німецької мови? Оповідь, опитування, інтерв’ю чи репортаж як ідея для проекту. 

Застосування аудіо на уроці. Монтаж аудіо з аудіо редактором Audacity

THE LANGUAGE MAGICIAN як інструмент для тестування успіхів учнів в іноземній мові граючи, із задоволенням, пригодами та магією.

Референтом була  Вельбицька Світлана, викладач німецької мови та представник Goethe-Institut Україна.

Останній блок питань був присвячений лепбуку як підсумковому проекту навчання та життя під час мовного майданчика. Референт Кохан Катерина представила ідеї та методики створення лепбуку, який буде своєрідним звітом та спогадом про навчальний досвід на мовному майданчику.

Всеукраїнський семінар – практикум BIZ став важливою подією для викладачів громадських організацій етнічних німців України. Він не тільки розширив  знання та навички в галузі мовної підготовки, але й стимулював творчий підхід до навчання, сприяючи розвитку цілісної особистості дітей та підлітків. Учасники семінару отримали велику кількість цінних інструментів та ідей, які вони зможуть використовувати на своїх робочих майданчиках та в мовних таборах по всій Україні. Відкритий діалог та співпраця стали ключовими складовими успіху семінару.

Семінар проводився з ініціативи  Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ та регіонального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».


Фотографії

Рекомендувати: