XS
SM
MD
LG
Widerstrahl logo

Widerstrahl

Немецкий Дом Киев - ЦНК “Видерштраль”


Адрес:
ул. Владимирская, 37
Киев, 01001

Widerstrahl

Немецкий Дом Киев - ЦНК “Видерштраль”

28 серпня 2021 виповнилося 80 років з дня трагедії, яка залишила глибокий слід в долях етнічних німців пострадянського простору

17:15, 31 августа 2021
По всій Україні німецькі громади відзначили День пам'яті і скорботи за жертвами депортації німців України в роки тоталітарного режиму колишнього СРСР.
Центр німецької культури "Widerstrahl" / Deutsches Haus KYIV в рамках цієї скорботної дати провів інформаційно-освітній проект "Живі обличчя депортації німців України. Зустріч поколінь.", який включив в себе круглий стіл з істориками, учасниками історичного клубу Центру, представниками сімей, які пережили депортацію і відкриття мобільного виставки в кирсі св. Катаріни в Києві.
 
Мобільна виставка - це проект присвячений Дню пам'яті і скорботи: "Живі обличчя депортації німців України. Зустріч поколінь.", який став переможцем грантів в номінації «Міжрегіональні проекти в області етнокультури».
 
Реалізації проекту передувало майже півроку кропіткої роботи по збору інформації та фотодокументів.
 
Фотовиставка вміщує в себе 10 стендів, які відображають трагічні сторінки доль німецького народу, портрети трудармійців, етапи депортації і свідоцтва тієї епохи.
 
Ця фотовиставка - це данина пам'яті нашим предкам. Її назва дуже символічна: живі обличчя депортації, зустріч поколінь, символічна, тому що одне із завдань - це передати нашу пам'ять про ті скорботні події нашим нащадкам.
 
Пам'ять - це те, що робить нас міцнішими і дозволяє дивитися в майбутнє з оптимізмом.
 
Проект відбувся за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ, будівництва та регіонального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».
 


Фотографии

Рекомендовать: