XS
SM
MD
LG
Widerstrahl logo

Widerstrahl

Немецкий Дом Киев - ЦНК “Видерштраль”


Адрес:
ул. Владимирская, 37
Киев, 01001

Widerstrahl

Немецкий Дом Киев - ЦНК “Видерштраль”

12 лютого 2021 року в онлайн режимі відбулась зустріч Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН з представниками Комітету Верховної Ради України

20:35, 15 февраля 2021
В межах реалізації проекту «Посилення захисту національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні» – фаза ІІ
12 лютого 2021 року в онлайн режимі відбулась зустріч Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при МОН з представниками Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин; Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
 
В зустрічі також взяли участь представниці Інституту педагогіки НАПН України, відділ Навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури.
Основним питанням для обговорення було реалізація права на навчання рідною мовою, вивчення рідної мови, вивчення державної мови. Питання консультацій та участі в прийняті рішень національних спільнот. Питання законодавчого врегулювання та реалізації державної політики щодо забезпечення прав національних меншин.
 
Представники Комітету Верховної Ради України з прав людини та національних меншин і міжнаціональних відносин проінформували учасників та учасниць зустрічі про роботу Комітету над законопроектом «Про національні меншини в Україні», а також заплановані консультації з представниками національних меншин, моніторингові візити в різні області України.
 
Учасники та учасниці зустрічі зазначили, що згуртування навколо проблематики забезпечення прав і свобод національних спільнот наразі є надзвичайно важливим та актуальним питанням.
 
Учасники та учасниці заходу запропонували розширити коло питань та учасників побідних зустрічей для майбутньої співпраці.
Проект Ради Європи «Посилення захисту національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні» – фаза ІІ впроваджується в рамках реалізації Плану дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки.
 
Зустріч відбулася за сприяння проєкту,
Міністерство освіти і науки України та Комітет Верховної Ради України з прав людини

Фотографии

Рекомендовать: