20.10. - 22.10.2023 р. в м. Києві відбувся Всеукраїнський BIZ - семінар-практикум для підвищення кваліфікації членів Ради німців України, керівників та бухгалтерів Центрів Зустрічей німецьких громадських організацій в Україні на тему: "Вдосконалення діяльності громадських організацій німецької меншини України".
У заході взяли участь члени Ради німців України (РНУ); керівники та бухгалтери ГО етнічних німців України, а також співробітники БФ «Товариство Розвитку» (GfE).
Проект проводився БО «Німецький Дім – Київ», бюро «BiZ-Ukraine»з ініціативи Ради німців України за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку».
Перший день заходу був присвячений ознайомленню учасників з актуальним станом німецької меншини в Україні в умовах війни. Виступ голови Ради німців України Володимира Лейсле дав можливість гостям оцінити та визначити пріоритети для спільної роботи.
Дякуємо всім спікерам першого дня семінару, які поділилися своєю цінною інформацією і досвідом:
● Марина Полякова - асистент проекту «Підтримка німецької спільноти в Україні» Goethe-Institut; презентувала проекти та програми на 2023-2024 рр. (онлайн)
● Віктор Коврей - начальник відділу співпраці з етнічними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, ключовою темою виступу якого став новий Закон України «Про національні меншини (спільноти) України»
● Владислав Берковський - виконавчий директор Українського культурного Фонду та Дмитро Решетченко - заступник виконавчого директора з проектної роботи, член Дирекції, які презентували роботу УКФ, грантові програми 2023 року, звернули увагу учасників на етапи відбору проектів, правильність написання заявок та помилки при поданні цих заявок в УКФ
● Катерина Єсікова - референт відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні з презентацією програмної діяльності відділу та фінансових, культурно-освітніх можливостей для ГО етнічних німців України
● Дар'я Костюк - координаторка фронтдеску та спільноти випускників House of Europe з темою: «House of Europe: найкращі можливості ЄС. Обговорення потреб та ідей щодо підтримки національних спільнот в Україні у сфері освітнього та культурного сектору»
● Анастасія Гудима - керівниця Координаційного центру мовлення національних спільнот та проектів з розмаїття Суспільного мовлення з презентацією «Розмаїття, рівність, інклюзія: досвід Суспільного мовлення у мовленні про спільноти та для них»
● Зоя Філіпова - координатор проекту Deutsche Gesellschaft für International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (онлайн)
Головними темами другого та третього дня семінару були : - принципи фінансування у рамках Програми МВС «Підтримка німецької меншини в Україні», - презентація роботи BiZ і мовноі роботи в Центрах Зустрічей України (відповідальна за напрям Коваленко - Шнайдер Л.)
- особливості фінансування локальних і всеукраїнських проектів та питання фінансової звітності
Учасники отримали детальну інформацію про соціальні та етнокультурні, молодіжні проекти та ряд важливих відповідей на своі питання .
Спікерами були Юрій Рябоконь - директор БФ «Товариство Розвитку», а також співробітники GfE ( відповідальні по напрямам роботи)
Окрім цього, Михайло Костюк, кандидат історичних наук, та Володимир Піньковський, голова ГО «Міжнародне товариство німців України – Відергебурт», представили виставку «Волинь і Північний Рейн-Вестфалія: мости з минулого в сучасне», яка розповідає про історію німців Волині та видатні особистості.
Під час семінару всі мали можливість обговорити нові ідеї та висловити власні думки щодо подальшої роботи громадських організацій німецької меншини в Україні.
Всеукраїнський BIZ-семінар-практикум став важливою подією для учасників, які отримали цінний досвід, нові знання та змогу обмінятися кращими практиками у роботі своїх громадських організацій. Цей захід сприятиме подальшому розвитку та укріпленню німецької культурної спільноти в Україні.
Дякую співробітникам GfE, співробітникам «Німецького Дому і BiZ - Ukraine», а також всім учасникам за активну і продуктивну роботу семінару.