Widerstrahl logo

Widerstrahl

Центр немецкой культуры “Видерштраль”

+38 (044)
279-31-35, 287-00-60

Запрошуємо Вас до вшанування Дня пам'яті жертв політичних репресій.

11:17, 17 мая 2018

Шановні пані та панове!

 

Запрошуємо Вас до вшанування Дня пам'яті жертв політичних репресій.

Віче–реквием «Пам'ять про минуле, заради майбутнього. Злочини проти людства. Повернення імен»

 

21 травня 2018 року о 16.00 за адресою: вул. Леонтовича,11. Актова Зала

20 травня 2018 року - День пам'яті жертв політичних репресій.

У цей день по всій країні проходять траурні віче і церемонії. День пам'яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно в третю неділю травня, з метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років, на підтримку инициативи громадськості.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку - це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб.

В Україні в 1937-1938 роках було засуджено 197 617 осіб, з них засуджені на смерть - 122237 громадян.

Величезна кількість з них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, переселення (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах. Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство.

Один з трагічних символів тієї епохи є київська Биківня - в Биківнянському лісі знаходиться найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Тут був об'єкт спеціального призначення НКВД, де у 30-х - 40-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних та закатованих. Трагедія Биківні стоїть в одному ряду з такими злочинами як Освенцим, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл.

Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, художньої та наукової еліти, деформація суспільних зв'язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення громадської депресії і денаціоналізація.

 

 


Фотографии

Рекомендовать: